Kylant kuro kainoms, vis daugiau žmonių ieško alternatyvų, kaip važiuoti pigiau. Viena iš tokių alternatyvų – dujų įranga Jūsų automobiliui. Šiuolaikinė dujų įranga paneigia gandus apie tai, kad dujos netinkamos automobiliams, ar kad jos kelia žalą automobilio varikliui. Be to benzininiai automobiliai, kurie yra varomi suskystintomis dujomis – ekologiškesni ir mažiau teršiantys gamtą (dujos neturi sunkiųjų metalų).

Pagal savo konstrukciją, paskirtį ir sudėtį dujų įranga yra skirstoma į keturias kartas. Šiuo metu populiariausia yra IV kartos dujų įpurškimo įranga.

IV kartos dujų įrangos

Dujų įrangos automobiliams su tiesioginiu benzino įpurškimu

 

Dujų įrangų tipai:

  1. Pirmos kartos automobilinė dujų įranga skirta automobiliams, turintiems karbiuratorines arba mono įpurškimo sistemas. Šios kartos automobilinė dujų įranga komplektuojama su vakuuminiu reduktoriumi arba reduktoriumi su elektrovožtuvu. Šiose sistemose dujų mišinio paruošimui ir padavimui naudojamas specialus dujų maišytuvas. Automobilinės dujos patenka į degimo kameras per oro įsiurbimo kolektorių, prieš tai susimaišiusios su oru. Šios įrangos yra reguliuojamos mechaniniu būdu. Tinkamo mišinio suregaliavimui reikalinga papildoma įranga, matuojanti išmetamųjų dujų sudėtį.
  2.  

  3. Antros kartos automobilinė dujų įranga skirta automobiliams, kurių kuro mišinį reguliuoti padeda deguonies daviklis (dar vadinamu liamda zondu). Iš esmės, tai patobulinta pirmos kartos įranga, kur kuro mišinį reguliuoja valdymo blokas bei pagalbinis elektrinis dujų dozatorius. Taip pat šioje kartoje naudojamas dujų reduktorius ne vakuuminis, bet elektrinis.
  4.  

  5. Trečios kartos automobilinė dujų įranga išsprendė pirmos bei antros kartos sistemų trūkumus („šaudymus“, dažnus reguliavimus ir panašias problemas), tačiau ji rinkoje neišplito dėl kelių priežasčių: pirma priežastis – pavyzdžiui, sugedus deguonies davikliui ši sistema nustoja funkcionuoti; antra priežastis – šios įrangos įmontavimas buvo neįmanomas į automobilius, kurių varikliai atitinka EURO-4 standartą. Todėl šią sistemą pakeitė ketvirtos kartos automobilinė dujų įranga.
  6.  

  7. Ketvirtos kartos automobilinė dujų įranga, skirta automobiliams, turintiems daugiataškes įpurškimo sistemas. Šios kartos automobilinė dujų įranga yra populiariausia. Jos veikima principas yra labai panašus į benzinines automobilių sistemas – šioje dujų įrangoje išgarintos dujos dozuojamos kiekvienam automobilio variklio cilindrui atskirai. Kadangi dujomis nėra užpildomas visas įsiurbimo kolektorius, kaip ankstesnėse dujų įrangų kartose,  todėl nebeliko ir atbulinių smūgių – „šaudymų“.